2012-05-26 Świadek koronny Masa ujawnia

Policja rozbiła starą gangsterkę, ale świat przestępczy się odradza – ostrzega słynny świa- dek koronny Jarosław S. „Masa” w nowej książce Sylwestra Lat- kowskiego i Piotra Pytlakow- skiego „Biuro Tajnych Spraw. Kulisy CBŚ”. Masa uważa, że policja nie jest przygotowana do walki z przestępczością.

Jarosław S., którego zeznania umożliwiły rozbicie zarządu gangu pruszkowskiego, ujawnia w książce nowe, nieznane fakty: „Po śmierci Pershinga była taka sytuacja, że starzy pruszkowscy zaczęli na mnie polować, a ja się ukrywałem. Skontaktował się ze mną Paweł P., człowiek z gru- py tzw. Zapaśników z Piaseczna i okolic, pracowali kiedyś dla mnie. On był serdecznym kumplem Pancernika (Mieczysław Z., były oficer formacji antyterrorystycznej poli-cji, zaginął w 1999 r. podczas nurkowania w Egipcie, po po- wrocie do kraju miał zeznawać w sprawie zabójstwa gen. Papa-ły). Zaproponował, że za 50 tys. dolarów od głowy odstrzelą cały zarząd gangu pruszkowskiego. Powiedział, że zrobią to policjanci pracujący po godzinach w Wydziale (firmie ochroniarskiej Pancernika). Nie chciałem takiego rozwiązania, ale jemu powiedziałem, że mu- szę się zastanowić. Wtedy oświadczył, że da mi pokaz ich skuteczności, załatwią na cacy lokal, jaki Malizna zabrał kiedyś Bedziowi, to był klub Spartakus na Polu Mokotowskim. I po paru dniach dowiaduję się z mediów, że w Spartakusie wybuchła bomba, lokal się sfajczył, a w pożarze zginął dozorca. Jak zostałem potem świadkiem koronnym, złoży- łem na ten temat zeznania, ale nikt tego nie pociągnął. To dziwne, skoro zginął człowiek, a sprawcami praw- dopodobnie byli policjanci od Pan- cernika”. WT

Więcej w najnowszym tygodniku "Wprost"....>>>>>

 

 

Zobacz także

Nowa książka Latkowskiego m.in. o mafii w Skarżysku

Nowa książka Latkowskiego m.in. o mafii w Skarżysku

Nie ma lepszego przykładu, czym jest mafia w Polsce: układy na dole sięgające góry - mówi niezależny filmowiec i dziennikarz Sylwester Latkowski o swojej najnowszej książce "Człowiek z lasu", poświęconej m.in. zorganizowanej przestępczości w

Rutkowski: Nie przeproszę. Zwiastun I odcinka (WIDEO)

Rutkowski: Nie przeproszę. Zwiastun I odcinka (WIDEO)

Sylwester Latkowski przygląda się znanym ludziom, którzy przeżyli załamanie kariery. Znany dokumentalista (nakręcił m.in. "Blokersów" i "Zabić Papałę") przepytuje zarówno dawne gwiazdy, które nie mogą albo nie chcą wrócić na szczyt, jak i te postaci, którym udało się podźwignąć. Wszyscy decydują się na szczerą rozmowę z Latkowskim. Nie po to, żeby się skarżyć - po prostu chcą opowiedzieć swoją historię.

Minister Nowak ponad prawem

Minister Nowak ponad prawem

Sławomir Nowak kocha luksus i mija się z prawdą. Przeciętnego Jana Kowalskiego już dawno by ścigał przynajmniej urząd skarbowy.

Powszechny Zakład Ubezpieczeń pozwał MDI za czarny PR

Powszechny Zakład Ubezpieczeń pozwał MDI za czarny PR

Proces, który PZU wytoczył właśnie firmie MDI, będzie precedensem, bo ujawni brudne metody, jakie stosują niektóre agencje PR: anonimy, pomówienia, kłamstwa.

Polecam

NEWSLETTER

WIDEO

Polecam

WIDEO

WIDEO

copyrights: SYLWESTER LATKOWSKI, LATKOWSKI.COM

Zastrzegamy sobie prawo zmiany tytułów, skracania i redagowania nadsyłanych tekstów. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść ogłoszeń.

Istnieje możliwość cytowania fragmentów tekstów wyłącznie z podaniem źródła - latkowski.com.

W przypadku większych cytatów i całych tekstów wymagana jest zgoda.