2012-05-26 Świadek koronny Masa ujawnia

Policja rozbiła starą gangsterkę, ale świat przestępczy się odradza – ostrzega słynny świa- dek koronny Jarosław S. „Masa” w nowej książce Sylwestra Lat- kowskiego i Piotra Pytlakow- skiego „Biuro Tajnych Spraw. Kulisy CBŚ”. Masa uważa, że policja nie jest przygotowana do walki z przestępczością.

Jarosław S., którego zeznania umożliwiły rozbicie zarządu gangu pruszkowskiego, ujawnia w książce nowe, nieznane fakty: „Po śmierci Pershinga była taka sytuacja, że starzy pruszkowscy zaczęli na mnie polować, a ja się ukrywałem. Skontaktował się ze mną Paweł P., człowiek z gru- py tzw. Zapaśników z Piaseczna i okolic, pracowali kiedyś dla mnie. On był serdecznym kumplem Pancernika (Mieczysław Z., były oficer formacji antyterrorystycznej poli-cji, zaginął w 1999 r. podczas nurkowania w Egipcie, po po- wrocie do kraju miał zeznawać w sprawie zabójstwa gen. Papa-ły). Zaproponował, że za 50 tys. dolarów od głowy odstrzelą cały zarząd gangu pruszkowskiego. Powiedział, że zrobią to policjanci pracujący po godzinach w Wydziale (firmie ochroniarskiej Pancernika). Nie chciałem takiego rozwiązania, ale jemu powiedziałem, że mu- szę się zastanowić. Wtedy oświadczył, że da mi pokaz ich skuteczności, załatwią na cacy lokal, jaki Malizna zabrał kiedyś Bedziowi, to był klub Spartakus na Polu Mokotowskim. I po paru dniach dowiaduję się z mediów, że w Spartakusie wybuchła bomba, lokal się sfajczył, a w pożarze zginął dozorca. Jak zostałem potem świadkiem koronnym, złoży- łem na ten temat zeznania, ale nikt tego nie pociągnął. To dziwne, skoro zginął człowiek, a sprawcami praw- dopodobnie byli policjanci od Pan- cernika”. WT

Więcej w najnowszym tygodniku "Wprost"....>>>>>

 

 

Zobacz także

Adam Ch. zabił, Adam D. usłyszał wyrok.

Adam Ch. zabił, Adam D. usłyszał wyrok. "To nie jest list od zabójcy"

Obowiązkiem prokuratury (w tym przypadku prokuratora generalnego) jest rozpoczęcie nowego postępowania sądowego, jeżeli pojawiają się nowe, istotne okoliczności. Tak właśnie jest w tej sprawie – zeznania wielu osób, dowody i poszlaki wskazują, że chociaż karę odbywa Adam Dudała, to prawdziwym sprawcą zabójstwa Kozyra i właściciela Czaru Tygrysicy był Adam Ch., zwany Pryszczem.

Nie ma świętych krów

Układy i mafia czyli Latkowskiego film o Świętokrzyskiem

Układy i mafia czyli Latkowskiego film o Świętokrzyskiem

Warty uwagi komentarz Małgorzaty Machowskiej (napisany na Facebook): W Hiszpanii korupcja władz samorządowych była jedną z przyczyn protestów, które rozlały się po kraju wiosna ubiegłego roku i na dobra sprawę nie zakończyły do tej pory. Urzędnicy , ich kumple wyzbywali się naprędce majątków, bo ze strachu przed "oburzonymi" policja i prokuratura zaczęły działać odrobinę sprawniej i więcej nagle widzieć. Nie jesteśmy Hiszpanami, nie mamy ich temperamentu i póki co jeszcze wierzymy, że ten system nie jest na tyle zepsuty by się rozpaść. Długo jednak tak nie będzie i w jakimś momencie ludzie powiedzą dość, bo na co dzień widzą łajdactwo urzędników państwowych i samorządowych, którzy nie służą ani krajowi, ani obywatelom ale klikom, koteriom, kumplom i własnej kieszeni. Jeśli się w porę nie otrząśniemy będziemy mieli w Polsce "wkurwionych", a nie "oburzonych".

Najciekawszy debiut w sieci

Najciekawszym ostatnim debiutem (dla czytających) w polskiej sieci jest jednak http://300polityka.pl

Polecam

NEWSLETTER

WIDEO

Polecam

WIDEO

WIDEO

copyrights: SYLWESTER LATKOWSKI, LATKOWSKI.COM

Zastrzegamy sobie prawo zmiany tytułów, skracania i redagowania nadsyłanych tekstów. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść ogłoszeń.

Istnieje możliwość cytowania fragmentów tekstów wyłącznie z podaniem źródła - latkowski.com.

W przypadku większych cytatów i całych tekstów wymagana jest zgoda.