2013-04-07 Tajemnice polskiej mafii (wideo)

Tagi: projekty, mafia

Cykl dokumentalny o polskiej mafii. Skąd wywodzą się polskie struktury mafijne i jakie instytucje są w nie zamieszane? Jakimi metodami działają? Czy strach, szantaż i morderstwo to podstawowe narzędzia prowadzące do osiągnięcia celu? Premiera, środa, godz. 21.30, Polsat Play

Zobacz także

Archiwum bloga, rok 2004 (9)

Komentarze smsowe widzów w czasie „Nakręconej nocy” poświęconej adrenalinie. „Spróbujcie przeżyć miesiąc za 600 złotych. To jest dopiero adrenalina.” „Adrenalina jest potrzebna aby nie stać się ofiarą naszej szarej rzeczywistości.

Graff: witajcie w szkole Fibaka

"Świetne jest to, że każdy, kto teraz próbuje Fibaka bronić, nieuchronnie przyczynia się do poszerzania w narodzie feministycznej świadomości. Bo jeśli w sponsoringu i stręczycielstwie nie ma nic złego, jeśli to normalka, to gdzie my żyjemy właściwie? Ano żyjemy w patriarchacie – w świecie, gdzie kobiece ciała stanowią przedmiot handlu, a ich właścicielki mają być >miłe<. Każda z nas jest potencjalnie na sprzedaż. Jest klient, jest produkt, jest transakcja – to i pośrednik się przyda. Może by to opodatkować? Niech państwo też skorzysta" - napisała w felietonie pt. "Szkoła Fibaka" w "Wysokich Obcasach" Agnieszka Graff, członkini Rady Kongresu Kobiet.

15 kwietnia 2000 roku powstało Centralne Biuro Śledcze. Ma świetną opinię. Czy zasłużenie?

15 kwietnia 2000 roku powstało Centralne Biuro Śledcze. Ma świetną opinię. Czy zasłużenie?

U byłych funkcjonariuszy z Centralnego Biura Śledczego, można zauważyć coś wspólnego. Frustracja i żal noszony głęboko w sercu, to cecha łącząca wielu Cebosiaków. Ci ważniejsi raz w roku spotykają się na spotkaniach byłych funkcjonariuszy, ostro piją, snują wspominki i zdarza się, że wylewają żółć na byłych kolegów i przełożonych. Towarzyszy im poczucie krzywdy. Noszą je i ci skrzywdzeni i ci rzekomo krzywdzący – każdy kiedyś dostał po łapach. – Taka instytucja – mówi filozoficznie jeden z policyjnych emerytów (46 lat). – Każdy każdego chce przechytrzyć, zrobić na jego plecach własną karierę. Wpadasz w kłopoty, jesteś sam. Koledzy patrzą w inną stronę, jakby już cię nie było, a szefowie rzucają cię na ofiarę. Oni są czyści, chcieli dobrze, to tylko ty zawiniłeś!

Michał Koterski na planie

Michał Koterski na planie "Granice kariery"

Zdjęcia z planu cyklu Sylwestra Latkowskiego "Granice kariery". Rozmowa z Michałem Koterskim. Warszawa, kino Iluzjon, 15.05.2012r.

Polecam

NEWSLETTER

WIDEO

Polecam

WIDEO

WIDEO

copyrights: SYLWESTER LATKOWSKI, LATKOWSKI.COM

Zastrzegamy sobie prawo zmiany tytułów, skracania i redagowania nadsyłanych tekstów. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść ogłoszeń.

Istnieje możliwość cytowania fragmentów tekstów wyłącznie z podaniem źródła - latkowski.com.

W przypadku większych cytatów i całych tekstów wymagana jest zgoda.