2013-04-07 Tajemnice polskiej mafii (wideo)

Tagi: projekty, mafia

Cykl dokumentalny o polskiej mafii. Skąd wywodzą się polskie struktury mafijne i jakie instytucje są w nie zamieszane? Jakimi metodami działają? Czy strach, szantaż i morderstwo to podstawowe narzędzia prowadzące do osiągnięcia celu? Premiera, środa, godz. 21.30, Polsat Play

Zobacz także

Masa: prawdziwa mafia to były WSI. My byliśmy mafią trzepakową

Masa: prawdziwa mafia to były WSI. My byliśmy mafią trzepakową

Prawdziwa mafia to były Wojskowe Służby Informacyjne, stare SB, ludzie, którzy zostali źle zweryfikowani, nie kontynuowali służby i musieli się gdzieś podziać. I to była ta prawdziwa mafia. Lata 90. to było polskie eldorado - mówi w rozmowie z Sylwestrem Latkowskim i Cezarym Bielakowskim świadek koronny Jarosław S., ps. Masa.

Z dzisiejszym rozmówcą widziałem się sześć lat temu

Z dzisiejszym rozmówcą widziałem się sześć lat temu

Z dzisiejszym rozmówcą widziałem się sześć lat temu, nagrywałem z nim materiał do programu „Konfrontacja”. Miesiąc później go aresztowano. Fatum?

Handel głową Rostowskiego

Handel głową Rostowskiego

Sienkiewicza nurtują wątpliwości. Pyta Belkę jak na to zareaguje wycena polskiego długu. Szef NBP uspokaja. Mówi, że reakcja będzie pozytywna. Opowiada, że taki kraj jak Polska nie może zbankrutować we własnej walucie. Wywód przerywa pojawienie się kelnera. Na stół wjeżdżają przystawki. Po chwili szef NBP wraca do tematu upadku finansów państwa, finansowania deficytu przez NBP. Wyjaśnia, że mogłyby być ogromne trudności z powrotem polskich obligacji na rynek. Wyższe oprocentowanie długu. – Dlatego lepiej tego nie dotykać – puentuje Belka. Przytakuje Sienkiewiczowi gdy ten pyta o to czy taki scenariusz miałby siłę broni atomowej, której nie należy wykorzystywać jeśli nie trzeba tego robić. Ta dyskusja to jednak tylko wstęp do kulminacyjnego momentu wieczoru.

Fajbusiewicz - życie w świecie zbrodni (wideo)

Fajbusiewicz - życie w świecie zbrodni (wideo)

Michał Fajbusiewicz autor programów "997" i "Fajbusiewicz na tropie". Na rozmowę z Sylwestrem Latkowskim umówił się w okolicach Borne Sulimowa. Poprosił by nie podawać gdzie dokładnie mieści się jego nowy dom. Fajbusiewicz opowie nam dlaczego uciekł z miasta i czy nie ma już dosyć świata zbrodni.

Polecam

NEWSLETTER

WIDEO

Polecam

WIDEO

WIDEO

copyrights: SYLWESTER LATKOWSKI, LATKOWSKI.COM

Zastrzegamy sobie prawo zmiany tytułów, skracania i redagowania nadsyłanych tekstów. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść ogłoszeń.

Istnieje możliwość cytowania fragmentów tekstów wyłącznie z podaniem źródła - latkowski.com.

W przypadku większych cytatów i całych tekstów wymagana jest zgoda.